Gün Kurusu (Natürel Kayısı)


Bütün bir yıl boyunca kendi yetiştirdiğimiz kayısılarımızı, güneşte kurulup, özel kutularında paketleyip hem iç piyasada hem de dünyanın her yerinde size ulaştırabiliyoruz.

Malatya kayısısı ile bilinen bir şehrimizdir. Tamamen doğal ortamda yetişen kayısıların, hiç bir katkı maddesi eklemeden size ulaştırabiliyoruz.

1. sınıf, 2. sınıf ve endüstriyel üretimimiz bulunmaktadır. Ayrıca bütün ebatlarda gün kuruş satışımız vardır.

Detaylar için  bize ulaşın.

Gün kurusu, sarı kayısıdan farklı olarak organiktir ve kükürtleme işlemine tabi tutulmadan doğal olarak güneşte kurutulmuş kayısıdır.

Gün kurusu kayısının faydaları:

Her derde deva olan Gün Kurusu kayısısı, Yağ, protein ve karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesinde de rol oynar. Sağlıklı cildin korunması ve sindirim sistemi için önemli bir vitamindir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için soğuk algınlıkları, grip gibi hastalıkların oluşmasını engeller. Gün kurusu kayısısında bulunan Beta-Karaten ise özellikle akciğer kanserinin, kalp hastalıklarının ve kataraktın önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Firmamız Altın Kayısı Tarım Ürünleri gün kurusu olarak iç piyasa ve dış piyasa da gün kurusu kayısı üretim, paketleme, satış ve ihracatını gerçekleştirmektedir.

 

Ebatlar

Jumbo: up to 80 adet meyve /  kg

3 Numara: 121 – 140 adet meyve /  kg

6 Numara: 181 – 200 adet meyve /  kg

1 Numara: 80 – 100 adet meyve /  kg

4 Numara: 141 – 160 adet meyve /  kg

7 Numara: 201 – 220 adet meyve /  kg

2 Numara: 101 – 120 adet meyve /  kg

5 Numara: 161 – 180 adet meyve /  kg

8 Numara: 221+ adet meyve /  kg

Ürünlerimiz


 

Yaş Kayısı    Kuru Kayısı          Gün- Kurusu          Kayısı Çekirdeği          Kuru İncir          Kuru Dut          Hurma